Firma ELGRYF Sp. z o.o. z siedzibą w Gryfinie powstała w 1991 roku. Celem jej założenia było świadczenie usług w zakresie projektowania i wykonawstwa elektroenergetycznego, które z powodzeniem wykonywane były do 1999 roku.


Z końcem 1994 r. Elgryf rozpoczął działalność równoległą w zakresie pozyskiwania i segregowania makulatury. Rozliczne kontakty firmy z  drukarniami zaowocowały rozpoczęciem obrotu papierem przeznaczonym do celów graficznych. Ten kierunek okazał się na tyle obiecujący, że kierownictwo firmy zadecydowało o stopniowym rozszerzaniu tego profilu działalności. Konsekwencją tej decyzji były działania inwestycyjne podjęte w latach 1995/1998 następnie 2003/2006 oraz 2010/2011 mające na celu stworzenie profesjonalnej bazy magazynowej. Hurtowa sprzedaż w kraju i za granicą stała się naszą specjalnością. Obecnie, ELGRYF Sp. z o.o. jest wiodącą na rynku europy środkowej i wschodniej, firmą specjalizującą się w dostarczaniu papierów termicznych. 

Ostatnie lata poświęciliśmy na rozwój krajowych i zagranicznych kontaktów handlowych, dostarczając specjalistyczne papiery do produkcji rolek faksowych, kasowych, terminali POS, parkomatów, bankomatów. Duży wpływ na te działania miał fakt, iż pomimo wciąż rosnącego popytu na papiery tego typu, nie są one produkowane w Polsce. Wykorzystując bezpośredni import oferujemy produkty wysokiej jakości po konkurencyjnych cenach. Nie ograniczamy się jednak tylko do oferowania wyżej wymienionych papierów czy usług, stale poszerzamy naszą ofertę wychodząc naprzeciw  oczekiwaniom naszych klientów . Cieszy nas fakt, że nasze wysiłki znalazły uznanie również poza branżą papierniczą czego wyrazem jest czterokrotne wyróżnienie przez Dziennik „Puls Biznesu” nadaniem tytułu „Gazeli Biznesu” jak i Firmy Dun & Bradstreet mianem „Przejrzysta Firma”. Dzięki wieloletnim kontaktom z renomowanymi producentami papieru - liderami rynku, mamy duże możliwości dostosowania oferty handlowej do indywidualnych potrzeb naszych klientów, zarówno w zakresie cen jak i jakości produktów. W tym miejscu chcielibyśmy zachęcić nowych klientów do kontaktu z naszą firmą, zapewniając jednocześnie, iż dołożymy wszelkich starań aby oferowane przez nas produkty były w konkurencyjnych cenach a obsługa miła i w pełni profesjonalna.

Z pozdrowieniami
Pracownicy ELGRYF Sp. z o.o.